Czym jest hydrofor i na jakiej zasadzie działa? 0

Czym jest hydrofor i na jakiej zasadzie działa?

Hydrofor to nazwa potoczna całego zestawu elementów, których wspólne działanie skutkuje zapewnieniem stałego ciśnienia wody - profesjonalne określenie to układ hydrofowo-pompowy. Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem działki budowlanej i chcesz czerpać wodę ze studni – musisz w niego zainwestować. Dlaczego? Ponieważ jest to najskuteczniejszy, najmniej awaryjny i najtańszy sposób na zapewnienie sobie bieżącej wody w kranie.

czytaj całość »
Czym jest suchobieg i jak się przed nim zabezpieczyć? 0

Czym jest suchobieg i jak się przed nim zabezpieczyć?

Suchobieg to najczęstsza przyczyna uszkodzeń pomp wodnych. Dotyczy to zarówno modeli ssących, jak i głębinowych. Polega na tak zwanej pracy pompy „na sucho”. Jak właściwie zabezpieczyć pompę przed suchobiegiem?

czytaj całość »
Pompa do studni kopanej – jaka najlepsza? 0

Pompa do studni kopanej – jaka najlepsza?

Studnia kopana, inaczej: kręgowa to bardzo często spotykany typ przydomowego źródła wody czystej. Może także stanowić miejsce poboru wody do celów nawadniania ogrodu. Studnie tego typu sięgają maksymalnie 20 metrów głębokości a poziom wody jest zależny od wielu czynników. Aby wygodnie z niej korzystać można zainstalować pompę do wody czystej. Na rynku dostępnych jest wiele pomp do studni kopanej o różnej konstrukcji i specyfice pracy.

czytaj całość »
Jaką pompę wybrać do studni? 0

Jaką pompę wybrać do studni?

W sytuacji w której decydujemy się na wykonanie przyłącza ze studni głębinowej w pierwszej kolejności pojawia się pytanie: jaka pompa do studni? Należy wziąć pod uwagę kilka aspektów i poznać ofertę dostępnych na rynku pomp, aby wybrać najlepszą, najlepiej dopasowaną do swoich potrzeb.

czytaj całość »
Planowanie oczka wodnego od A do Z 0
Planowanie oczka wodnego od A do Z

Budowa oczka wodnego we własnym ogrodzie zaczyna się od właściwego planowania.

Nie wiesz od czego zacząć ?

Jakie urządzenia są niezbędne ?

PRZECZYTAJ a się dowiesz !!

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl